Reklama

Reklama

Stany Zjednoczone: Przyrost dobowych zgonów na COVID-19 poniżej tysiąca

O 638 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych. Łączna liczba zgonów z powodu koronawirusa w tym kraju wynosi 97 698 - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Poprzednio przyrost zgonów mniejszy niż tysiąc w ciągu doby odnotowano w USA w poniedziałek (18 maja).

Reklama

Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19. Przy zachowaniu obecnego trendu bilans ten przekroczy w USA 100 tys. jeszcze w maju.

W USA przeprowadzono od czwartku ponad 14,1 mln testów na obecność koronawirusa. Około 1 mln 641 tys. z nich dało wynik pozytywny. W ciągu minionych 24 godzin liczba wykrytych w Stanach Zjednoczonych zakażeń zwiększyła się o około 19 tys.

Najnowsze dobowe dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z soboty na niedzielę.

"Amerykanie porzucili izolację"

Proces odmrażania gospodarki w niektórych stanach USA rozpoczął się już pod koniec kwietnia; teraz obejmuje już niemal cały kraj. Od kwietnia nie odnotowano jednak wzrostu w wykrywanej dobowej ogólnokrajowej liczbie przypadków koronawirusa. Mimo rosnącej liczy testów utrzymuje się ona na poziomie 20-30 tys. dziennie.

"Liczby (wykrywanych) przypadków i śmierci spadają w całym kraju!" - napisał w niedzielę na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

By uhonorować zmarłych na COVID-19 flagi na budynkach federalnych w Stanach Zjednoczonych były przez trzy dni opuszczone do połowy masztu.

W USA trwa długi weekend - w poniedziałek obchodzone jest narodowe święto Memorial Day, upamiętniające obywateli USA, którzy zginęli w trakcie służby wojskowej. Amerykanie wykorzystują wolne dni, by wyjechać z miast - wielu nie przestrzega przy tym zalecanego dystansu oraz nie nosi maseczek. "W długi weekend Amerykanie porzucili izolację" - ocenia portal CNN.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje