Reklama

Reklama

​Zielona Góra: Na oddziale zakaźnym przebywa siedmiu pacjentów

"Na oddziale zakaźnym przebywa siedmiu pacjentów, w tym jeden ze stwierdzoną obecnością koronawirusa" - poinformowała w piątek rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Sylwia Malcher-Nowak.

"Na oddziale zakaźnym przebywa siedmiu pacjentów" - powiedziała Sylwia Malcher-Nowak. 

Reklama

Rzeczniczka szpitala wyjaśniała, że poza pacjentem, u którego kilka dni temu potwierdzono zarażenie koronawirusem, jest jeszcze pięć osób, które czekają na wyniki badań. "W przypadku jednej osoby zdiagnozowano tylko grypę" - dodała. 

Próbki do badań zostały przewiezione do specjalistycznego laboratorium w Gorzowie Wielkopolskim. Rzeczniczka szpitala nie podała żadnych szczegółów dotyczących pacjentów.

Ograniczone wizyty w szpitalu

Kierownictwo szpitala wstrzymało odwiedziny na Klinicznym Oddziale Zakaźnym. Na pozostałych oddziałach szpitala wprowadziło ograniczenie wizyt do jednej osoby. Odwiedziny u chorych mają być krótkie, z zachowaniem higieny.

Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę (z 3 na 4 marca) potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Lekarze oceniają stan jego zdrowia jako dobry. 

Odwołano liczne wydarzenia kulturalne

W Zielonej Górze z powodu zagrożenia koronawirusem odwołano szereg wydarzeń kulturalnych. 

Do 18 marca włącznie nie będzie przedstawień w Lubuskim Teatrze. Odwołano też wszystkie koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej.

Nie odbędzie się również występ Rosyjskiego Baletu Klasycznego, który był zaplanowany na 13 marca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Z kolei Koncert Muzyki Filmowej (w MOSiR) został przełożony z 8 na 28 marca. Przesunięto też termin koncertu Agnieszki Chylińskiej zaplanowanego na 13 marca (nowa data na razie nie jest znana).

Ponadto odwołano Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które miały się rozpocząć w sobotę.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne