Reklama

Reklama

Koronawirus. Lubuskie: 10 młodych osób zorganizowało ognisko

Policjanci z Nowej Soli (Lubuskie) skierują do sądu wnioski o ukaranie młodych ludzi, którzy w sobotę wbrew zakazowi gromadzenia się, spędzali wspólnie czas, bawiąc się przy ognisku. Grupa liczyła 10 osób - poinformowała Agata Towpik z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Jak przekazała Towpik, nieodpowiedzialnością wykazała się grupa 10 młodych osób w wieku 18-25 lat, która postanowiła spotkać się i rozpalić ognisko. Doszło do tego w sobotę późnym wieczorem w Mirocinie Górnym w gm. Kożuchów.

Reklama

W tym przypadku policja interweniowała po sygnale od mieszkańców, których zaniepokoiło zachowanie młodzieży. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, kilka osób uciekło na ich widok. Pozostali tłumaczyli funkcjonariuszom, że jest ciepło, a oni są zdrowi i mimo obostrzeń i tak będą się spotykać. Dopiero po kilkukrotnym wezwaniu do rozejścia się, osoby te wróciły do domów.

Policjanci ustalają wszystkich uczestników ogniska - wobec nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

"Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymaga od społeczeństwa odpowiedzialności i dyscypliny" - zaznaczyła Towpik.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje