Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. 13 ofiar, 957 przypadków

Nie żyje trzynasta osoba chora na COVID-19. Odnotowano 31 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Bilans zarażonych nowym patogenem wzrósł do 957 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, siedmiu osób z woj. wielkopolskiego, czterech osób z woj. podkarpackiego, dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego - przekazał resort zdrowia.

Reklama

Trzynasta ofiara COVID-19 to 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu.

W wydanym w środę po południu komunikacie służby wojewody dolnośląskiego poinformowały, że potwierdzono 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; w sumie na Dolnym Śląsku zakażonych zostało 145 osób.

"W przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna" - napisano w komunikacie.

W nocy z wtorku na środę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarło dwóch pacjentów. 41-letni mężczyzna przebywał na oddziale intensywnej terapii od kilku dni, natomiast 71-letni zmarły pacjent trafił do szpitala zakaźnego dopiero we wtorek wieczorem.

Wielkopolska: Siedem nowych przypadków

W Wielkopolsce nowych przypadków zakażenia koronawirusem jest siedem - poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Dotychczas w regionie odnotowano łącznie 55 przypadków zakażenia; dwie osoby zmarły.

Stube poinformował, że wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem są trzy osoby z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: nastolatek, mężczyzna w średnim wieku, oraz starsza kobieta. Wszystkie te osoby w stanie dobrym przebywają w domach.

Kolejne przypadki zakażenia potwierdzono także w powiecie kaliskim. Zakażenie wirusem potwierdzono u kobiety i mężczyzny - oboje są w starszym wieku, ich stan określany jest jako dobry.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u kobiety w średnim wieku z powiatu poznańskiego, która przebywa aktualnie w domu w stanie dobrym, oraz u starszego mężczyzny z powiatu wągrowieckiego.

Cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w woj. podkarpackim. W regionie u 43 osób zdiagnozowano COVID-19 - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

"Pierwszy przypadek to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, drugi - młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym, trzeci - kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego w stanie dobrym oraz czwarty - starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie. Wszystkie osoby są hospitalizowane" - wyjaśniła rzeczniczka wojewody podkarpackiego.

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowane są 63 osoby.

W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 24 osoby — poinformował w środę rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Jedna osoba jest w stanie średnio-ciężkim, ale stabilnym.

Kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem to młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego. Oboje wrócili z zagranicy. Ich stan jest dobry i pozostaną w kwarantannie domowej, w której byli od momentu powrotu do kraju.

W ubiegłym tygodniu wrócił z Francji

Także dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w woj. śląskim. W sumie liczba chorych sięgnęła już 98. Jak podał Śląski Urząd Wojewódzki, z wyraźnymi objawami choroby w izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, która zakaziła się w pracy. W dobrym stanie jest natomiast mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu wrócił z Riwiery francuskiej. Objawy pojawiły się u niego podczas przebywania w domowej kwarantannie. Po konsultacji lekarz zakaźnik zdecydował, iż mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może leczyć się w domu.

W woj. lubuskim stwierdzono dwa kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym liczba osób, których został wykryty wzrosła do 23 (w tym "pacjent zero", który wyzdrowiał). Stan zdrowia nowych zakażonych jest dobry - poinformowała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

"Dwa nowe przypadki to mężczyzna w średnim wieku z Gorzowa Wielkopolskiego oraz dziecko z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obie osoby są w stanie dobrym i przebywają w izolacji domowej" - powiedziała rzeczniczka wojewody.

Z uwagi na stwierdzenie zakażenia koronawirusem bądź z podejrzeniem o takie zakażenie w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. przebywają łącznie 24 osoby; stan ich zdrowia jest określany jako dobry.

Wśród osób, u których w środę potwierdzono obecność koronawirusa, jest jedna mieszkanka województwa opolskiego - poinformowało ministerstwo. Zakażona jest mieszkanką powiatu głubczyckiego i przebywa w domu.

Na Warmii i Mazurach również potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem - poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie są już 33 osoby z regionu zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

Guzek podał również, że najnowszy "dodatni" przypadek dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu braniewskiego, po powrocie z Anglii. "Jest hospitalizowany w Elblągu, jego stan jest dobry" - dodał.

W woj. małopolskim też jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. W sumie w regionie zanotowano 51 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u młodego mężczyzny z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej. Czuje się dobrze.

"Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem" - poinformowało ministerstwo.

Koronawirus w Polsce

387
35
1241
40
8557
217
666
48
2639
105
120
2188
153
493
22
1613
71
3660
275
594
47
463
9
179
1
559
35
541
19
495
15

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. We wtorek 24 marca bilans zakażonych wynosił 901 przypadków.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Zobacz też: Ważne stanowisko GIS w sprawie wykonywania testów na koronawirusa

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje