Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Zmarł "pacjent zero" z Małopolski

Zmarł pierwszy pacjent, u którego w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem. To ok. 60-letni mężczyzna - potwierdził w poniedziałek, 6 kwietnia, krakowski szpital im. Żeromskiego.

Informację o śmierci pacjenta, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej rzecznik szpitala Anna Górska. To właśnie w tej placówce od 6 marca leczony był mężczyzna. W ostatnim czasie był on podłączony do respiratora.

Reklama

Przed przyjęciem do szpitala przebywał on w północnych Włoszech. Do kraju wrócił samolotem, który pod koniec lutego wylądował na warszawskim lotnisku Chopina, skąd mężczyzna dostał się do Krakowa własnym samochodem.

1 marca, nie mając jeszcze objawów choroby, zgłosił się do sanepidu - dopełniając wszystkich procedur, o które apelowały służby sanitarne. 

Mężczyzna dostał zalecenie poddania się samoobserwacji przez 14 dni, a jego pracodawca zezwolił mu na pracę zdalną. Po kilku dniach zgłosił, że poczuł się gorzej i został przewieziony na oddział zakaźny.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje