Reklama

Reklama

Łódzkie: Fryzjerka z koronawirusem. Miała kontakt z ok. 60 klientami

U fryzjerki pracującej w jednym z salonów w Wieluniu (woj. łódzkie) potwierdzono obecność koronawirusa w organizmie - informuje radiolodz.pl. Kobieta miała kontakt z około 60 klientami.

"Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić, jak długo miał miejsce kontakt z tą panią. W zależności od ustaleń część osób kierowana jest na kwarantannę, część pod nadzór epidemiologiczny" - mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu Barbara Sułkowska.

Reklama

Fryzjerce wykonano test na koronawirusa, po tym jak okazało się, że fabryka mebli w Kępnie jest kolejnym ogniskiem zakażeń w Polsce. Masowe badania przeprowadzano bowiem u wszystkich pracowników fabryki oraz członków ich rodzin. 

Łącznie stwierdzono blisko 300 pozytywnych wyników. 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w fabryce Wersal w powiecie kępińskim wykryto na początku maja. Badaniami objęto wszystkich 966 pracowników zakładu meblarskiego. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (27 maja) po południu o kolejnych 170 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Odnotowano również trzy ofiary śmiertelne. Łącznie w naszym kraju od początku pandemii potwierdzono 22 473 zakażenia, z czego 1028 osób zmarło, a 10 330 wyzdrowiało.

Łącznie w środę resort poinformował o 399 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i czterech zgonach. Liczba przypadków aktywnych wynosi 11 115.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje