Reklama

Reklama

Wrocław: W Dolnośląskim Centrum Onkologii już 19 osób zakażonych koronawirusem

U 19 osób, w tym u lekarzy, pielęgniarek, personelu pomocniczego oraz pacjentów z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu wykryto zakażenie koronawirusem. W środę, 1 kwietnia, informowano łącznie o 11 osobach zakażonych w tej placówce. Zamknięty jest oddział chirurgii onkologicznej.

O zdiagnozowaniu ośmiu nowych przypadków zakażenia w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) we Wrocławiu poinformowała w czwartek, 2 kwietnia, rzeczniczka tego szpitala Agnieszka Czajkowska.

Reklama

"Testy wykazały, że mamy łącznie 19 osób zakażonych koronawirusem. Są wśród nich lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy i trzech pacjentów. Wszyscy badani nie wykazywali typowych objawów zakażenia, ale zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przebywają na kwarantannie poza szpitalem" - przekazała Czajkowska.

Dodała, że zakażeni pacjenci, którzy również nie mają objawów typowych dla koronawirusa, są izolowani i znajdują się pod stałą opieką personelu medycznego.

"Staramy się aktualnie zapewnić zakwaterowanie blisko szpitala tym pracownikom, którzy zdecydują, że nie chcą wracać na noc do domu" - powiedziała Czajkowska.

Jeden oddział zamknięty. A co z innymi?

Zakażone osoby pracowały na oddziale chirurgii onkologicznej. Pozostanie on zamknięty do końca tygodnia, a pilne zabiegi wykonywane są na innych oddziałach.

Czajkowska podkreśliła, że inne oddziały DCO pracują normalnie, a cały medyczny personel szpital od dwóch tygodni stosuje konieczne środki ochrony indywidualnej.

W DCO działa Pracownia Diagnostyki Molekularnej, w której badane są próbki na obecność koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne