Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Ponad 50 osób w kwarantannie w ośrodku w Rewalu

Na kwarantannę trafiło ponad 50 osób w ośrodku wypoczynkowym w zachodniopomorskim Rewalu. U dwóch osób z grupy turystów, która przyjechała nad morze z południa Polski, potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak ustalił reporter RMF FM Kuba Kaługa, objęci kwarantanną to właśnie turyści z południa kraju, a także dwie osoby z personelu ośrodka, w którym zatrzymali się zakażeni.

Reklama

Wszyscy objęci kwarantanną zostali odizolowani od pozostałych gości obiektu, wszyscy przejdą również testy pod kątem zakażenia koronawirusem.

Dwie osoby, u których potwierdzono już infekcję SARS-CoV-2, przebywają natomiast w szpitalu w Szczecinie.

Pokłosie długiego weekendu

Inspektorzy sanepidu przyznają, że sezon turystyczny stanowi w dobie pandemii koronawirusa spore zagrożenie. W sąsiednim województwie pomorskim rośnie liczba nowych przypadków zakażeń: dzisiaj potwierdzono ich 18, w niedzielę - 12, a były już dni, gdy w regionie nie notowano żadnych nowych zachorowań.

Jak powiedział Kubie Kałudze dyrektor pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak, nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Pomorzu wiążą się z podróżami Polaków podczas niedawnego długiego weekendu.

"Nie ma cudów, to jest biologia" - usłyszał dziennikarz w sanepidzie.

Dlatego inspektorzy apelują do turystów o zachowywanie dystansu i noszenie maseczek i rękawiczek - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kuba KaługaEdyta Bieńczak

Czytaj więcej na RMF24.pl

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne