Reklama

Reklama

Senacka komisja finansów publicznych za przyjęciem ustawy budżetowej na 2017 rok bez poprawek

Senacka komisja finansów publicznych za przyjęciem ustawy budżetowej na 2017 rok bez poprawek. Za takim rozwiązaniem głosowało 7 senatorów PiS. Senatorowie PO, zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, choć byli na sali, nie wzięli udziału w głosowaniach.

Senator Kazimierz Kleina z PO powiedział IAR, że uczestniczenie w pracach komisji i zgłaszanie poprawek nie miało większego sensu w sytuacji, gdy w trakcie sejmowych prac opozycja nie miała możliwości ich uzasadnienia i zostały one hurtem odrzucone. Założyliśmy, że podobnie wyglądałoby to tu w Senacie - powiedział wiceprzewodniczący senackiej komisji finansów publicznych.  

Reklama

Senator przypuszcza, że jeżeli dojdzie do rozwiązania tego konfliktu, który pojawił się w związku z uchwalaniem ustawy budżetowej podczas poprzedniego posiedzenia Sejmu przed posiedzeniem plenarnym Senatu to - jak mówił - "pojawią się poprawki, także z naszej strony, a pewnie i też ze strony poszczególnych ministrów, aby drobne przesunięcia i zmiany, tak jak to zawsze bywało". 

"Ale widać, że wszystko zmierza w tym kierunku, aby budżet był przyjęty bez poprawek i pewnie tak będzie" - powiedział senator PO.  

W ocenie Grzegorza Biereckiego, przewodniczącego senackiej komisji finansów publicznych z Prawa i Sprawiedliwości ustawa budżetowa na 2017 rok została dobrze przygotowana i nie wymaga żadnych poprawek.  

"W poprzednim roku komisja senacka zgłosiła 30 poprawek i wszystkie zresztą zostały przyjęte przez Sejm, w tym roku, jak widać ta praca nad budżetem potoczyła się sprawniej i nie ma potrzeby poprawiania tego w Senacie" - powiedział senator PiS. Decyzję komisji poprzedziły posiedzenia komisji branżowych, które również nie miały zastrzeżeń do poszczególnych części budżetu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje