"GPC": Skandal na komisji służb specjalnych

Podczas posiedzenia speckomisji do spraw działalności służb specjalnych, członkowie PO i PSL-u zablokowali przesłuchanie szefów SKW i SWW - podaje Gazeta Polska Codzienna. Jako wytłumaczenie Elżbieta Radziszewska z PO podała, że posłowie nie zdążyli przygotować się do tego tematu. Przypomnijmy, że informacja o tym pojawiła się w poniedziałek.

Jak pisze "GPC", przesłuchanie szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego ws. nadzoru nad remontem rządowego samolotu Tu-154M, było odkładane z tygodnia na tydzień. 

Reklama

W oficjalnym raporcie zespołu smoleńskiego możemy przeczytać, że przed 10 kwietnia 2010 roku doszło do rażącego niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za przygotowanie, prowadzenie i rozstrzygnięcie postępowania przetargowego oraz za zapewnienie bezpieczeństwa prowadzonych remontów - przytacza "GPC".

Początkowo komisja miała zebrać się w tej sprawie 9 maja, później 14 maja, a na końcu 23 maja, jednak i tego dnia temat ten został wyrzucony z porządku obrad speckomisji, przez przegłosowanie tematu większością głosów koalicji - dodaje "GPC".

Dodatkowo, jak zaznacza "GPC", posłowie w ogóle nie poruszyli wątku współpracy SKW  z Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB).

Dowiedz się więcej na temat: tupolew | Smoleńsk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje