"Ludzie, którzy przeżyli Smoleńsk". Macierewicz podaje źródła

Antoni Macierewicz podaje źródła informacji o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską i składa zawiadomienie do prokuratury.

W doniesieniu chodzi o niedopełnienie obowiązków służbowych, związanych z przesłuchaniem osób, które wskazywały, że ktoś mógł przeżyć katastrofę smoleńską.
   

Reklama

Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy, przypomniał dziś w Krasnymstawie, że wielokrotnie wskazywał na relacje kilku osób. To między innymi konsul z Petersburga, który był na miejscu i miał relacjonować to, co mu powiedzieli lekarze i pielęgniarze oraz funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który miał otrzymać polecenie znalezienia w szpitalu tych osób.

-Także była tam Pani Konsul, która to samo relacjonowała, ale i szereg innych osób to mówiło, tak że są nie tylko te trzy źródła, jest ich dużo więcej - powiedział Antoni Macierewicz. - Rzecz w tym, że prokuratura tego nie wyjaśniła - dodał.
   

Kilka dni temu słowa Macierewicza, że katastrofę przeżyły trzy osoby, spowodowały polityczny atak na niego. SLD skierowało przeciwko niemu wniosek do prokuratury.
   

Dziś Antoni Macierewicz zaapelował do premiera o zorganizowanie wspólnej debaty naukowców na temat przyczyny katastrofy. Chce, by spotkanie takie odbyło się bez polityków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy