Prof. Rońda przed komisją etyki

Profesor Rońda stanął przed komisją etyki AGH - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Profesorowie Akademii Górniczo Hutniczej zasiadający w komisji po drugi zajęli się sprawą eksperta komisji Antoniego Macierewicza. Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, ale wiadomo, że profesor Rońda obszernie odpowiadał na pytania członków komisji.

- Rozmowa trwała dwie godziny, a samo posiedzenie trzy godziny. Niestety nic więcej powiedzieć nie możemy - mówi Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy AGH.

Wykładowca krakowskiej uczelni i ekspert komisji Antoniego Macierewicza przyznał, że mijał się z prawdą mówiąc, że prezydencki tupolew nie zszedł w Smoleńsku poniżej 100 metrów. To spowodowało, że działalnością profesora Rońdy zainteresowała się komisja etyki AGH.

- Kłamstwo to pierwszy z zarzutów, drugi to podważanie autonomii uczelni i rektora, oraz wypowiadanie się w tematyce poza zakresem kompetencji - wylicza Bartosz Dembiński.

Prace komisji etyki mają zakończyć się na początku przyszłego tygodnia. Wtedy będzie wiadomo, czy profesor poniesie jakieś konsekwencje.

Jacek Rońda twierdził, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii. Miały one dowodzić, że samolot prezydencki, który rozbił się w Smoleńsku, nigdy nie zszedł poniżej 100 metrów.

Okazało się to jednak kłamstwem, a profesor przyznał się, że nigdy takich dokumentów nie posiadał.

Od jego działalności w komisji Macierewicza Akademia Górniczo-Hutnicza odcięła się ponad miesiąc temu.

Dowiedz się więcej na temat: prof. Jacek Rońda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje