"Rz": Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Trauma konieczna?

Mimo sprzeciwu części rodzin smoleńskich prokuratura raczej nie odstąpi od wydobycia ciał wszystkich ofiar katastrofy - donosi czwartkowa "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" przypomina, że opinie rodzin smoleńskich w sprawie ekshumacji są podzielone. Przeciwko temu pomysłowi opowiada się między innymi Małgorzata Rybicka, wdowa po pośle PO Arkadiuszu Rybickim, która skierowała w tej sprawie list do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Reklama

Pozytywnie do planów prokuratury odnosi się za to prezes PiS Jarosław Kaczyński, czy Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Mercie, wiceministrze kultury.

Dziennikarz "Rzeczpospolitej", Marcin Dobies wskazuje w swojej publikacji pt. "Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Trauma konieczna?", że na razie nic nie wskazuje na to, by prokuratura odstąpiła od zamiaru wydobycia wszystkich ciał. Według niej, badania będą miały istotne znaczenie dla określenia obrażeń ofiar i przyczyny ich śmierci, a nawet dla zrekonstruowania przebiegu katastrofy.

"Trauma, którą będziemy przeżywać, jest spowodowana przez tych, którzy w 2010 r. zaniedbali swoje obowiązki" - podsumowuje Magdalena Merta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje