Reklama

Reklama

"SE": Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej chcą milionów od państwa

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej domagają się odszkodowań od Ministerstwa Obrony Narodowej za straty poniesione w związku z tragedią. Jak podaje "Super Express", wczoraj doszło do ugody resortu z rodziną zmarłej w katastrofie smoleńskiej senator PiS Janiny Fetlińskiej. Jej bliscy dostali łącznie 400 tys. zł zadośćuczynienia za poniesione straty emocjonalne, ból i cierpienie.

Skala roszczeń o odszkodowania jest szeroka. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej żądają od kilkuset tysięcy do nawet dwóch milionów zł - czytamy w "Super Expressie". Wdowa po wiceministrze kultury Magdalena Merta chce 2 mln zł, a Zuzanna Kurtyka - 1 mln złotych - wylicza gazeta.

Reklama

Bliscy domagają się wypłat od resortu obrony narodowej. Jak podało "Super Expressowi" biuro prasowe MON, od grudnia 2015 r. do końca lipca br. z wnioskami o odszkodowanie w związku z utrata najbliższych wystąpiły do Ministra Obrony Narodowej 53 rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Do grudnia 2015 ugody zawarto z 83 rodzinami.

Jak przypomina "SE", w 2011 r. 270 bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej otrzymało już od Skarbu Państwa po 250 tys. zł.

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje