Zdrojewski o obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej

W Świątyni Opatrzności Bożej ma zostać pokazana i poświęcona pierwsza płyta z pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - zapowiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. Będzie to część obchodów trzeciej rocznicy tragedii 10 kwietnia. Bogdan Zdrojewski powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że będzie prosił kardynała Kazimierza Nycza o odprawienie mszy i poświęcenie płyty.

Bogdan Zdrojewski dodał, że rodziny ofiar katastrofy raczej wolą obchodzić jej rocznicę w Polsce. Do tej pory minister nie dostał żadnego zgłoszenia od bliskich ofiar o tym, że 10 kwietnia chcą pojechać do Smoleńska.
Minister Zdrojewski mówił, że w związku z tym nie będzie oficjalnej pielgrzymki na miejsce katastrofy. Odbędą się jednak uroczystości. W Katyniu zostanie odprawiona msza, a w Smoleńsku - zapalone znicze. Każdy, kto będzie chciał dotrzeć do Smoleńska, może liczyć na pomoc - mówił minister.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: katastrofa w Smoleńsku | Bogdan Zdrojewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje