Reklama

Reklama

Matura 2013

"Bieg w kasku" w Warszawie

Bieg w Kasku to nietypowy minimaraton, który ma zwrócić uwagę uczennic szkół ponadgimnazjalnych na techniczne, inżynierskie i ścisłe kierunki studiów. Odbywa się on w pięciu miastach Polski. Dziś w południe pierwsza wystartowała Warszawa.


Reklama

Beata Derbich z Akademickiego Związku Sportowego, który jest organizatorem akcji mówi, że osobliwe nakrycie głowy uczestniczek maratonu jest elementem znaczącym. Dziewczyny w kasku biegną około 2 kilometrów. Kask jest budowlany, zabezpieczony z podbródkiem, więc nie będzie przeszkadzał uczestniczkom.

Udział tegorocznych maturzystek w biegu będzie specjalnie promowany i nagradzany. Na linii startowej pojawiły się również studentki, a nawet przedstawicielki uczelnianych władz. Bieg ma być próbą pokazania, że dziewczyny też mogą studiować na kierunkach technicznych, a poza tym aktywnie spędzają czas biegając.
Jutro "bieg w kasku" w Łodzi, a 25 kwietnia w Częstochowie, Opolu i Poznaniu. W ten sam dzień, na osiemnastu uczelniach w Polsce odbędzie się Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn.


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Matura 2013 | studia | arkusze maturalne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje