Matura 2014

Egzaminy maturalne 2014. Dziś matematyka i WOS!

Prawie 55 tysięcy maturzystów z całej Polski przystąpi o 9:00 do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Kilka godzin później, o 14:00, maturzyści zmierzą się z wiedzą o społeczeństwie. Na stronach INTERIA.PL opublikujemy arkusze i rozwiązania. Bądźcie z nami!

Matematyka, zaraz po języku angielskim, jest najchętniej wybieranym przedmiotem na poziomie rozszerzonym. Zdecydowało się na nią prawie 55 tysięcy maturzystów z całej Polski. Na napisanie egzaminu mają 180 minut. Już ok. 15 opublikujemy arkusz i rozwiązania!

Reklama

Wiedza o społeczeństwie również cieszy się sporą popularnością. W tym roku zdaje ją 41 tysięcy maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym rozpocznie się o 14:00. Na napisanie podstawy maturzyści mają 120 minut, rozszerzenia - 180. Ok. 20 na INTERIA.PL zamieścimy arkusze i zaproponowane przez ekspertów rozwiązania.

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo: język polski, matematykę, język obcy i wybrany przedmiot (lub kilka przedmiotów - do sześciu).

Wszyscy maturzyści muszą zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Egzaminy przeprowadzane będą w szkołach przez nauczycieli.

Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku 334 tys. abiturientów. Część pisemna egzaminu potrwa do 23 maja.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje