Matura 2014

Egzaminy maturalne 2014. Matematyka i WOS

O 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Na napisanie mieli 180 minut. Ok. 15 opublikujemy arkusz i proponowane rozwiązania. O 14:00 maturzyści zmierzą się z wiedzą o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Bądźcie z nami!

Matematyka jest jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. W tym roku zdecydowało się na nią prawie 55 tysięcy maturzystów. Już ok. 15 opublikujemy arkusz i rozwiązania!

Reklama

Wiedza o społeczeństwie również jest bardzo popularna. W tym roku zdaje ją 41 tysięcy maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym rozpocznie się o 14:00. Na napisanie podstawy maturzyści mają 120 minut, rozszerzenia - 180. Ok. 20 na INTERIA.PL zamieścimy arkusze i zaproponowane przez ekspertów rozwiązania.

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo: język polski, matematykę, język obcy i wybrany przedmiot (lub kilka).

Wszyscy maturzyści muszą zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Egzaminy przeprowadzane będą w szkołach przez nauczycieli.

Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku 334 tys. abiturientów. Część pisemna egzaminu potrwa do 23 maja.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Dowiedz się więcej na temat: matura2014 | Matura 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje