Matura 2014

Matura 2014. Egzamin z angielskiego już dzisiaj!

Już dzisiaj o 9:00 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Trzymamy kciuki! Już ok. 15:00 na INTERIA.PL opublikujemy arkusze i proponowane rozwiązania.

Język angielski jest najpopularniejszym językiem spośród języków obcych, które mają do wyboru maturzyści. O 9:00 przystąpią do egzaminu opracowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Maturzyści są zobowiązani do napisania trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Do wyboru mają język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Mogą też wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Egzaminy pisemne potrwają do 23 maja.

Reklama

W zeszłym roku większość zdających twierdziła, że testy były "raczej łatwe". Polegały na zrozumieniu tekstu ogłoszenia o spotkaniu ze znanym naukowcem, czytanego tekstu o pracy w zoo i o ślubie pary królewskiej. Trzeba było również napisać list do kolegi w Anglii. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już wkrótce.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Dowiedz się więcej na temat: Matura 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje