Matura 2014

Matura 2014. Język angielski. Arkusze i rozwiązania z ubiegłego roku

Jutro o 9:00 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W ramach przedmaturalnej powtórki z angielskiego, publikujemy arkusz i rozwiązania zadań maturalnych z ubiegłego roku. Sprawdź się!

Arkusz z języka angielskiego - poziom podstawowy

Reklama

Język angielski - transkrypcja

Uwaga eksperta do zadania nr 7: Ponieważ sytuacja przedstawiona w zadaniu dotyczy studenta organizującego spotkanie z naukowcem, można domniemywać, że potencjalnymi uczestnikami wydarzenia będą młodzi ludzie - inni studenci. Z tego też powodu stopień formalności języka ogłoszenia nie musi być szczególnie wysoki - unikajmy jednak zwrotów potocznych i form ściągniętych (tzw. contractions), ponieważ adresatami naszego ogłoszenia mogą być również np. przedstawiciele kadry akademickiej.

Naukowiec, zoo i ślub pary królewskiej...

Po wyjściu z sali egzaminacyjnej większość zdających mówiła, że testy były raczej łatwe. Polegały na zrozumieniu tekstu ogłoszenia o spotkaniu ze znanym naukowcem, czytanego tekstu o pracy w zoo i o ślubie pary królewskiej. Trzeba było również napisać list do kolegi w Anglii o zakładanym przez nas klubie.


Język angielski cieszy się niesłabnącą popularnością. Widać jednak, że uczniowie coraz chętniej wybierają mniej popularne języki. Marcin Smolik z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podaje przykład hiszpańskiego, gdzie w ciągu 8 lat liczba zdających zwiększyła się ponad czterokrotnie. Nadal jednak jest to 1300 osób w skali całego kraju.

Drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym jest niemiecki. Na kolejnym miejscu znalazły się - rosyjski, który wybrało 14 tys. maturzystów. Francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać po mniej niż po jednym procencie abiturientów.

Zdaj maturę z INTERIA.PL

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje