Matura 2014

Matura 2014. Zakończył się egzamin z języka angielskiego

Zakończył się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To najchętniej wybierany przez maturzystów język obcy. Na stronach INTERIA.PL już ok. godziny 15:00 zamieścimy arkusz i proponowane rozwiązania.

Maturzyści zgodnie twierdzą, że egzamin z angielskiego był "zaskakująco łatwy". "Prosta", "banalna", "nic trudnego" - w komentarzach po egzaminie dominuje optymistyczny ton. - Żeby nie zdać, trzeba chyba było nie przyjść na tę maturę - skomentował jeden z uczniów. Podczas części sprawdzającej znajomość języka ze słuchu maturzyści słuchali trzech opowiadań. Pierwszy o gadżecie, który pozwala zrozumieć emocje psa; drugi o niepełnosprawnym alpiniście i trzeci o doświadczeniach osób, które chciałyby wynająć mieszkanie. Do przeczytania były teksty o powstanie teatru szekspirowskiego w Londynie; o dziewczynie, która uratowała delfina przed kłusownikami oraz o powstaniu powieści Jane Austin "Duma i uprzedzenie". Do napisania maturzyści mieli wiadomość dla kolegi z kursu języka angielskiego oraz list do kolegi z Anglii.

Reklama

Maturzyści mogli wybrać, z jakiego języka chcą pisać maturę - 290 tys., czyli 87 procent wszystkich maturzystów, wybrało język angielski.

O 14:00 rozpoczął się egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, zdaje go 82 tys. maturzystów. Język angielski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Maturzyści do wyboru mają także język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Chętni mogą zdawać te języki także na poziomie rozszerzonym.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Dowiedz się więcej na temat: Matura 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje