Matura 2014

Matura 2014. Zakończył się egzamin z matematyki

Zakończył się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzyści zmierzyli się z przedmiotem, który rodził wśród nich najwięcej obaw. Już ok. 15:00 na INTERIA.PL opublikujemy arkusze maturalne i zaproponowane przez ekspertów rozwiązania zadań z matematyki. Bądźcie z nami!

Wczoraj maturzyści przystąpili do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, dzisiaj - z matematyki. W ubiegłym roku maturzyści ocenili, że matura z matematyki była "zaskakująco łatwa" . Musieli wykazać się na niej umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności, znajomością własności funkcji oraz figur geometrycznych. Jak relacjonują maturzyści na naszym maturalnym profilu na Facebooku, tym razem również matura nie była trudna, choć - jak podaje maturzystka Oliwia - "niektóre zadania były dziwne". Innego zdania są maturzyści z Białegostoku i Lublina, z którymi rozmawiali reporterzy RMF24. Stwierdzili, że zadania były znacznie trudniejsze niż rok temu.

Reklama

Jak poinformowała wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka, egzamin przebiegał spokojnie, bez zakłóceń. Z obowiązkowych przedmiotów maturzystom zostaje jeszcze egzamin maturalny z języka obcego. Największą popularnością - jak co roku - cieszy się język angielski.

Podczas egzaminu z matematyki maturzyści mogli korzystać z zestawu wzorów matematycznych i z kalkulatora prostego. Matura na poziomie podstawowym trwała 170 minut. Najwyżej punktowane były zadania otwarte.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Specjaliści INTERIA.PL codziennie przygotowują proponowane odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach maturalnych.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu INTERIA.PL i na Facebooku.

FORUM: Matura z matematyki. "Czarno to widzę"

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje