Matura 2014

Egzamin maturalny 2014. Arkusz z języka polskiego na poziomie rozszerzonym

Maturzyści przystąpili dzisiaj do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Jak sami oceniają, egzamin był łatwiejszy niż ten na poziomie podstawowym. Musieli się zmierzyć m.in. z dziełem "Romeo i Julia" Williama Szekspira i "Sklepami cynamonowymi" Brunona Schulza. Już o 20:00 opublikujemy arkusze i rozwiązania z fizyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Według uczniów, egzamin na poziomie rozszerzonym był łatwiejszy od tego na poziomie podstawowym. Wśród lektur, które musieli znać, by zdać egzamin znalazł się m.in. dramat Williama Szekspira "Romeo i Julia" oraz "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. Przypominamy, że każdy z maturzystów musi przystąpić do pięciu egzaminów: trzech pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych - z polskiego i języka obcego.

Reklama

Arkusz z polskiego. KLIKNIJ! 

Mogą też wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Są wśród nich: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język kaszubski, język łemkowski, wiedza o społeczeństwie i wiedza o tańcu.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja, ustna - do 30 maja.

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Dowiedz się więcej na temat: Matura 2014 - arkusze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje