Matura 2014

Matura z historii. Sprawdź, co było w ubiegłym roku na poziomie podstawowym!

Już w najbliższy wtorek maturzyści zmierzą się z historią. Do wyboru mają poziom podstawowy i rozszerzony. Historia należy do grupy rzadziej wybieranych przedmiotów. W ramach powtórki przedmaturalnej, sprawdź swoją wiedzę, rozwiązując test z ubiegłego roku.

Arkusz z historii - poziom podstawowy

Reklama

Arkusz z historii - poziom rozszerzony

Egzamin z historii wybrało w zeszłym roku 21,4 tys. abiturientów, czyli 5,8 proc.; niewiele ponad połowa z nich - 10,8 tys. zdecydowała się na egzamin na poziomie podstawowym. Najczęściej wybieranym przedmiotem na maturze, należącym do grupy tzw. przedmiotów do wyboru, jest od lat geografia. Na drugim miejscu jest biologia. Na trzecim miejscu jest wiedza o społeczeństwie.

Maturalny maraton

Maturzyści musieli przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Abiturient zda egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje