Matura 2014

Nowe kierunki i specjalizacje na studiach

Wyższe uczelnie rozpoczynają rekrutacje kandydatów na studia. Kuszą nowymi kierunkami i specjalizacjami, na które jest większe zapotrzebowanie społeczne - informuje "Dziennik Polski".

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rekrutacja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 2 lipca. Uczelnia od nowego roku szkolnego zamierza uruchomić 16 nowych kierunków. Należy do nich m.in. sinologia, na której studenci mogą rozpocząć od zera naukę języka chińskiego.

Nową propozycją jest także kierunek "język polski w komunikacji społecznej" przeznaczony dla przyszłych specjalistów od public relations.

Na Wydziale Prawa uruchomione zostanie "prawo własności intelektualnej i nowych mediów". Naukę na UJ rozpocznie w październiku ok. 38 tys. studentów, tyle samo ile rok temu.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uruchomi od nowego roku akademickiego trzy nowe kierunki studiów: elektronikę oraz mikroelektronikę w technice i medycynie, a także inżynierię ciepła. Na AGH rekrutacja rozpoczyna się 3 czerwca.

Reklama

Politechnika Krakowska nie wprowadza nowych kierunków, pojawią się natomiast nowe specjalności: odnawialne źródła energii elektrycznej, chemia budowlana, budowle i środowisko. Rekrutacja zaczyna się 3 czerwca.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje