Reklama

Reklama

Matura 2017: Język niemiecki. Arkusz i odpowiedzi na Interia.pl

Część maturzystów będzie zmagać się dzisiaj z językiem niemieckim. O godz. 9:00 ponad 19,2 tys. uczniów przystąpiło do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym. Jeszcze dziś po godz. 14.00 i 19.00 opublikujemy na portalu arkusze CKE - język niemiecki poziom podstawowy i poziom rozszerzony wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. Dwa pozostałe, obowiązkowe egzaminy pisemne, to język polski (poziom podstawowy) oraz matematyka (poziom podstawowy). Ponadto maturzyści muszą zdać obowiązkowo dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i języka obcego.

Reklama

Od lat język niemiecki jest drugim - po języku angielskim - najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Dziś przystąpiło do niego na poziomie podstawowym 19,2 tys. tegorocznych absolwentów. Część z nich - 7,9 tys. - zmierzy się o godz. 14:00 również z językiem niemieckim, ale na poziomie rozszerzonym. 

Razem z tegorocznymi maturzystami egzamin z języka niemieckiego piszą osoby z wcześniejszych roczników: 897 osób zadeklarowało chęć zdawania tego języka na poziomie podstawowym, a 500 osób - na poziomie rozszerzonym.

Już po godzinie 14:00 na naszym portalu opublikujemy arkusz CKE język niemiecki - poziom podstawowy wraz z odpowiedziami. O 19:00 zamieścimy też arkusz CKE język niemiecki - poziom rozszerzony z proponowanymi rozwiązaniami.

Zobacz dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z wiedzy o społeczeństwie - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!

Bądź na bieżąco z Interią! Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje