Reklama

Rozpoczyna się matura poprawkowa

We wtorek rozpoczęła się poprawkowa sesja maturalna. Jak wynika z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do poprawienia egzaminu dojrzałości zgłosiło się prawie 62 tys. abiturientów. Dzisiaj zmierzą się się z częścią pisemną, większość z nich z matematyką. Część ustna potrwa od środy do piątku.

Wśród zdających są absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy w maju lub czerwcu przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej oraz przynajmniej jednego przedmiotu dodatkowego i nie zaliczyli tylko jednego z nich.

Reklama

Najwięcej zdających - 50,5 tys. - zadeklarowało chęć przystąpienia do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki. Nikt nie zdaje ustnej matematyki. 

Do poprawkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego ma przystąpić niemal dwa tys. abiturientów. Do poprawkowych egzaminów ustnych przystąpi ok. tysiąc zdających. 

Wśród egzaminów pisemnych z języków obcych najwięcej poprawek - 5,5 tys. - abiturienci zdawać będą z języka angielskiego.

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 12 września.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje