Reklama

Matura 2018. Dziś chemia i historia. U nas arkusze i odpowiedzi

Dziś maturzyści mierzą się z chemią i historią - oba egzaminy odbywają się na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE opublikujemy jeszcze dziś w raporcie specjalnym Interii "Matura 2018" w zakładce arkusze. Bądźcie z nami!

Na przysłowiowy pierwszy ogień pójdzie chemia. Matura z tego przedmiotu rozpoczęła się o godzinie 9:00 i potrwa 180 minut. Arkusz CKE - chemia poziom rozszerzony - opublikujemy tuż po godzinie 14:00, od tego czasu będziemy publikować też kolejne nieoficjalne rozwiązania. Znajdziecie je tutaj: "Matura 2018. Arkusze" (kliknij)

Reklama

Z kolei matura 2018 z historii rozpoczyna się o godzinie 14:00, na jej napisanie abiturienci będą mieć - podobnie jak w przypadku chemii - 180 minut. Arkusz CKE - historia poziom rozszerzony - opublikujemy o godzinie 19:00, a już po kilku minutach pojawią się także odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta.

Chemia plasuje się na szóstym miejscu wśród przedmiotów najchętniej wybieranych przez maturzystów, historia na dziewiątym.

Sesja matur 2018 rozpoczęła się 4 maja i potrwa do 23 maja. Równolegle trwają też egzaminy ustne, które potrwają aż do 25 maja. Wyniki matur ustnych uczniowie poznają w dniu zdawania egzaminów, natomiast wyniki matur pisemnych zostaną ogłoszone 3 lipca. 

Wszystkie dotychczasowe arkusze oraz rozwiązania publikowaliśmy w naszym raporcie "Interia. Matura 2018".

Zobacz arkusze z matury 2018: 

Matematyka (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język angielski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

WOS (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Fizyka i astronomia (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Pozostałe arkusze egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami znajdziesz TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat: Matura 2018. Chemia | Matura 2018. Historia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje