Reklama

Matura 2018. Język niemiecki - u nas arkusze i odpowiedzi

Język niemiecki na poziomie podstawowym i rozszerzonym - to z tym przedmiotem mierzą się dziś na maturze 2018 tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących i techników. Niemiecki jest drugim najchętniej wybieranym językiem obcym na maturze. W naszym raporcie specjalnym "Matura 2018" będziemy dziś publikować arkusze CKE zarówno z podstawy jak i rozszerzenia wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami.

Egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00 i potrwa 120 minut, z kolei matura na poziomie rozszerzonym wyznaczona jest na godzinę 14:00 i potrwa - 150 minut.

Reklama

Od lat niemiecki jest drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W sesji matur 2018 na poziomie podstawowym chce go zdawać 15 tys. tegorocznych absolwentów, a na rozszerzonym - 7,3 tys.

Na kolejnych miejscach znalazły się - rosyjski (na poziomie podstawowym chce go zdawać 4,5 tys. tegorocznych absolwentów, a na poziomie rozszerzonym - 1,9 tys.); egzamin z rosyjskiego odbędzie się 17 maja. Pozostałe języki: francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać po mniej niż po jednym procencie abiturientów; egzaminy z tych przedmiotów przeprowadzone będą: 18, 21 i 22 maja.

Nie są to jednak wszystkie pisemne egzaminy z języków obcych nowożytnych, które zostaną przeprowadzone podczas matur. Abiturienci ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowy egzamin z języka narodowego; chodzi o języki białoruski, ukraiński i litewski. Egzaminy z języków mniejszości zostaną przeprowadzone 23 maja. W tym samym dniu odbędzie się też egzamin z języków kaszubskiego i łemkowskiego.

Arkusz CKE z języka niemieckiego na poziomie podstawowym wraz z proponowanymi odpowiedziami opublikujemy w naszym raporcie specjalnym "Matura 2018. Arkusze"  już po godzinie 14:00. Z kolei arkusz z niemieckiego na poziomie rozszerzonym wraz z rozwiązaniami znajdziecie u nas tuż po 19:00. Bądźcie z nami!

Matury 2018 rozpoczęły się 4 maja. Każdego dnia publikujemy dla was arkusze wraz z rozwiązaniami, które proponują nasi eksperci. Wszystkie dotychczasowe arkusze i odpowiedzi znajdziecie tutaj - "Matura2018"

Dowiedz się więcej na temat: matura 2018 niemiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje