Reklama

Reklama

Matura 2018. Chemia poziom rozszerzony - arkusz CKE i odpowiedzi

W środę o godz. 9.00 maturzyści przystąpili do egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym. Napisali go tylko ci abiturienci, którzy wybrali chemię jako przedmiot dodatkowy. Egzaminu nie można nie zdać, ale jego wynik liczy się przy rekrutacji na studia. Poniżej publikujemy arkusz CKE - chemia (poziom rozszerzony) i proponowane odpowiedzi.

Do egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym przystąpiło 27,7 tys. tegorocznych absolwentów, czyli ponad 10 proc. wszystkich zdających. 

Wyniki egzaminów z przedmiotów dodatkowych nie mają wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, ponieważ nie określa się na nich progu zaliczeniowego. Służą jednak przy rekrutacji na studia. Maturzyści muszą natomiast obowiązkowo zaliczyć egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym. Ponadto zdają też obowiązkowo dwa egzaminy ustne: z języka polskiego oraz języka obcego.

Reklama

Wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 3 lipca. Abiturient, który nie zda jednego egzaminu obowiązkowego, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia.

Chemia (poziom rozszerzony) - arkusz CKE (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ CKE - CHEMIA (poziom rozszerzony) - WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy