Reklama

Reklama

Matura 2018. Geografia poziom rozszerzony - arkusz CKE i odpowiedzi

W poniedziałek po południu maturzyści mierzyli się z egzaminem z geografii na poziomie rozszerzonym. Przystąpili do niego tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę. Poniżej publikujemy arkusz CKE - geografia (poziom rozszerzony) - wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Bądźcie z nami!

Geografia jest od wielu w czołówce egzaminów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze. Zajmuje drugie miejsce wśród najpopularniejszych przedmiotów, zaraz po języku angielskim na poziomie rozszerzonym. 

Reklama

Do egzaminu przystąpiło dziś 72,9 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli ponad 26 proc. zdających. Matura z geografii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 14.00 i trwała 180 minut. 

Geografia jest jednym z przedmiotów dodatkowych, dlatego na egzaminie nie określa się progu zdawalności. Wynik liczy się jednak przy rekrutacji na studia.

Abiturienci poznają wyniki tegorocznych matur 3 lipca.

Geografia (poziom rozszerzony) - arkusz CKE (pobierz tutaj) + załącznik do arkusza (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ CKE - GEOGRAFIA (poziom rozszerzony) - WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy