Reklama

Reklama

Matura 2018. Język niemiecki poziom rozszerzony - arkusz CKE i odpowiedzi

Wtorek upłynął maturzystom pod znakiem języka niemieckiego. Rano abiturienci zmierzyli się z egzaminem z tego przedmiotu na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 przystąpili do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Niemiecki jest drugim najchętniej wybieranym językiem obcym na maturze. Poniżej publikujemy arkusz CKE i proponowane odpowiedzi z rozszerzenia. Zapraszamy!

Egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 120 minut, z kolei matura na poziomie rozszerzonym wystartowała o godz. 14.00 i trwała 150 minut. W tym czasie maturzyści musieli wykazać się rozumieniem ze słuchu, rozumieniem tekstów pisanych, znajomością środków językowych (leksykalno-gramatycznych) oraz stworzyć wypowiedź pisemną. 

Reklama

Język niemiecki jest od wielu lat jest drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W sesji egzaminacyjnej 2018 na poziomie podstawowym zdawało go 15 tys. tegorocznych absolwentów, a na rozszerzonym - 7,3 tys.

Wyniki tegorocznych egzaminów maturzyści poznają już 3 lipca. 

Język niemiecki (poziom rozszerzony) - arkusz CKE (pobierz tutaj) + transkrypcja (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ CKE - JĘZYK NIEMIECKI (poziom rozszerzony) - WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje