Reklama

Reklama

Matura 2018. Matematyka poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawało aż 69,6 tys. osób, czyli 25,5 proc. tegorocznych absolwentów. Poniżej publikujemy arkusz CKE - matematyka (poziom rozszerzony) i odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał trzy godziny. Przez ten czas abiturienci rozwiązywali zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte (krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi).

Reklama

Rozszerzona matura z matematyki nie jest obowiązkowa, jednak od wielu lat znajduje się w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych przez absolwentów jako dodatkowe. Na egzaminie z tzw. przedmiotów do wyboru nie określa się poziomu zdawalności. Egzaminu nie można więc nie zdać, ale wyniki są istotne przy rekrutacji na studia. 

Maturzyści mają już za sobą obowiązkowe egzaminy: z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Wczoraj mierzyli się także z językiem angielskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pisemna sesja egzaminacyjna 2018 potrwa do 23 maja, a ustna do 25 maja.

Matematyka - poziom rozszerzony - arkusz CKE (pobierz tutaj)

PUBLIKUJEMY ARKUSZ CKE MATEMATYKA (poziom rozszerzony) WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

Kolejne odpowiedzi znajdziesz tutaj (kliknij)

Wkrótce kolejne rozwiązania!


Codziennie w naszym raporcie specjalnym publikujemy arkusze CKE wraz z proponowanymi przez naszych ekspertów rozwiązaniami. Dotychczasowe arkusze znajdziesz tutaj: 

Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Matematyka (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język angielski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język angielski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje