Reklama

Reklama

Matura 2019. "Połamania piór"

6 maja rozpoczęła się sesja matur 2019. Egzaminy zdaje ponad 269,4 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Politycy życzą maturzystom powodzenia, niektórzy wspominają własny egzamin dojrzałości.

"Połamania piór. Niech rozpoczynające się matury będą zwieńczeniem waszej nauki i staną się przepustką do wymarzonych studiów; niech będą dla was bramą do dorosłego i szczęśliwego życia" - zwrócili się do maturzystów marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski.

Reklama

Stanisław Karczewski zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z lat młodości oraz zdjęcie kwitnących kasztanów. "Ech, kwitnące kasztany, z upływem czasu nic się nie zmieniły, ja od swojej matury znacznie" - zażartował marszałek Senatu.

"Drodzy maturzyści, niech matura będzie dla Was bramą do dorosłego, szczęśliwego życia, a czas Waszym sprzymierzeńcem! Połamania piór! Powodzenia!" - podkreślił Karczewski.

Poseł PO Joanna Mucha pochwaliła się na Twitterze zdjęciem swojego syna, który jest tegorocznym abiturientem. "Denerwuję się? Nie, wcale nie. Pójdzie Mu świetnie!" - napisała.

"Maturzyści! Trzymam za was mocno kciuki" - to wpis prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który życzenie złożył wraz z mieszkającym w Urzędzie Miasta kotem.

Kiedy matura 2019? Publikujemy harmonogram CKE


Dowiedz się więcej na temat: matura 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne