Reklama

Reklama

Matura 2019: Niemiecki rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się we wtorek o godzinie 14:00 i trwała 150 minut. Poniżej publikujemy arkusz CKE - język niemiecki - poziom rozszerzony wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Zapraszamy!

Arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym składał się z zadań zamkniętych różnego rodzaju (wyboru wielokrotnego, zadań na dobieranie) oraz zadań otwartych, w tym krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzały wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej.

Reklama

Zadania na rozumienie ze słuchu były oparte na nagranych tekstach, odtworzonych podczas egzaminu z płyty CD, natomiast zadania na rozumienie tekstów pisanych oraz zadania na znajomość środków językowych były oparte na tekstach autentycznych lub w minimalnym stopniu adaptowanych zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Znajomość środków językowych była sprawdzana na krótkich tekstach lub za pomocą niepowiązanych ze sobą zdań.

Wynik matur 2019 zostaną ogłoszone 4 lipca. 

Arkusze CKE wraz z proponowanymi odpowiedziami z dotychczas przeprowadzonych egzaminów znajdziecie w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019. Arkusze"

Matura 2019: Niemiecki - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej znajdziecie arkusz CKE z języka niemieckiego (poziom rozszerzony) wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszego eksperta.

JĘZYK NIEMIECKI - poziom rozszerzony - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj) + TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania znajdziesz na następnej stronie!

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 niemiecki rozszerzony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy