Franciszek dostanie list od krewnych jego dziadka

W najbliższych dniach papież Franciszek dostanie list od bliskich z Portacomaro Stazione na przedmieściu Asti w Piemoncie. Wczoraj zebrali się tam członkowie rodziny papieża, którego przodkowie kilka pokoleń temu wyemigrowali do Argentyny.

Zbieg okoliczności sprawił, że kiedy krewni nowego papieża pisali do niego list, on sam, na zakończenie spotkania z wiernymi na Anioł Pański, powiedział: "Wybrałem imię patrona Włoch, św. Franciszka z Asyżu, a to umacnia moje duchowe więzi z tą ziemią, skąd, jak wiecie, pochodzi moja rodzina".

Reklama

W kościele Matki Bożej Anielskiej zebrali się bliżsi i dalsi krewni Giovanniego Angelo Bergoglio, dziadka Franciszka, który wyemigrował do Argentyny za chlebem. Po mszy zredagowali oni list do papieża, w którym zapewniają go o modlitwie i zapraszają do złożenia wizyty w rodzinnych stronach.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje