Reklama

Reklama

Inauguracja nowego pontyfikatu prawdopodobnie 19 marca

19 marca odbędzie się prawdopodobnie inauguracja pontyfikatu nowego papieża, który zostanie wybrany na trwającym od wtorku konklawe - dowiaduje się Polska Agencja Prasowa w źródłach dyplomatycznych. Wciąż nie wyklucza się jednak wcześniejszej daty.

Według nieoficjalnych informacji Watykan zawiadomił przedstawicieli dyplomacji, że potrzebuje około pięciu dni na przygotowanie mszy inauguracyjnej.

Wiadomość ta została przekazana korpusowi dyplomatycznemu, ponieważ jego zadaniem jest przygotowanie ewentualnego przyjazdu oficjalnych delegacji na intronizację.

Reklama

Wcześniej rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi powiedział, że msza może odbyć się również w dzień powszedni, niekoniecznie w niedzielę. Tak odniósł się do wypowiedzi przedstawicieli władz Rzymu o tym, że msza inauguracyjna możliwa jest w niedzielę 17 marca. Tego Watykan nie potwierdził, ale też nie wykluczył.

Odpowiedź na to, który z tych terminów jest możliwy, przyniesie wynik dwóch następnych głosowań na konklawe w środę po południu. Jeśli potwierdzą się nieoficjalne przypuszczenia, że papież zostanie wybrany w czwartek, wówczas data 19 marca będzie wydawać się niemal pewna.

CZYTAJ NA INTERIA360: Konklawe kompromisu

Dowiedz się więcej na temat: Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy