Kard. Dolan: Imię papieża na cześć św. Franciszka z Asyżu

Metropolita Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan powiedział dziennikarzom w Rzymie, że od nowego papieża kardynałowie usłyszeli zaraz po konklawe, że imię wybrał na cześć świętego Franciszka z Asyżu.

- Wiemy wszyscy, że święty Franciszek zajmował się biednymi i nędzarzami, taka też będzie jego praca - oświadczył kard. Dolan.

Reklama

Wcześniej zastanawiano się, czy Jorge Mario Bergoglio inspirował się postacią świętego Franciszka z Asyżu, czy też świętego Franciszka Ksawerego, jezuity.

Ponadto amerykański kardynał ujawnił dziennikarzom, że w czwartek Franciszek spotka się z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI, przebywającym w Castel Gandolfo.

Kardynał Dolan opowiedział też, że kiedy podczas konklawe doliczono się wymaganego do wyboru 77 głosu dla kardynała Bergoglio, w Kaplicy Sykstyńskiej rozległy się oklaski.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Jorge Bergoglio | papież Franciszek | Benedykt XVI

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy