Korea Płd.: Papież Franciszek beatyfikował 124 męczenników

Podczas odprawionej w sobotę w centrum Seulu uroczystej mszy papież Franciszek beatyfikował 124 Koreańczyków, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w XVIII i XIX wieku.

Policja nie podała własnych danych na temat liczby obecnych, ale według lokalnych mediów w liturgii uczestniczyło około miliona wiernych. Mszę  beatyfikacyjną uznaje się za najważniejsze duchowe wydarzenie rozpoczętej w czwartek pięciodniowej papieskiej pielgrzymki do Korei Południowej. 

Reklama

W wygłoszonej homilii Franciszek wskazał, że nauki płynące od beatyfikowanych odnoszą się także do dzisiejszego Kościoła koreańskiego - niewielkiego, lecz dynamicznie rozwijającego się i widzianego jako model dla reszty świata.

- Byli oni gotowi złożyć wielkie ofiary i dać się pozbawić wszystkiego, co oddzielało ich od Chrystusa - majątku i ziemi, prestiżu i honoru - gdyż wiedzieli że sam Chrystus jest ich prawdziwym skarbem. Są dla nas wyzwaniem by zastanowić się nad tym, za co i czy w ogóle za coś bylibyśmy gotowi umrzeć - powiedział papież.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Korea Południowa

Reklama

Reklama

Reklama