Marszałek Sejmu nie uda się do Watykanu na mszę inauguracyjną papieża

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz jednak nie wybierze się do Watykanu na mszę inauguracyjną papieża Franciszka; taka decyzja zapadła w piątek ze względu na obowiązki wynikające z posiedzenia Sejmu w tym tygodniu - poinformowała w poniedziałek PAP Kancelaria Sejmu.

We wtorkowej mszy mają wziąć udział prezydent Bronisław Komorowski i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Reklama

Wcześniej Kancelaria Sejmu podawała, że marszałek Kopacz weźmie udział w mszy inauguracyjnej papieża Franciszka.

Udziału w mszy inauguracyjnej w Rzymie od początku nie planował natomiast premier Donald Tusk - informował rzecznik rządu Paweł Graś.

Prezydencki minister zajmujący się sprawami zagranicznymi Jaromir Sokołowski mówił wcześniej, że Komorowski w czasie pobytu w Rzymie w poniedziałek spotka się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano oraz wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.

W czwartek w kaplicy Pałacu Prezydenckiego odbyła się msza święta w intencji papieża Franciszka.

76-letni Jorge Maria Bergoglio z Argentyny został w środę wybrany przez kardynałów zgromadzonych w Watykanie na nowego papieża - pierwszego w dziejach Kościoła - z Ameryki Południowej. Przyjął imię Franciszek.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: papież

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje