Reklama

Reklama

Papież o Niedzieli Miłosierdzia Bożego ustanowionej przez Jana Pawła II

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek przypomniał, że święto to ustanowił Jan Paweł II, który zmarł w przeddzień tej uroczystości. Franciszek wezwał wiernych: "bądźcie posłańcami miłosierdzia".

Papież zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych słowami Jezusa: "Pokój wam" podkreślił, że nie jest to "pozdrowienie ani zwykłe życzenie". - To dar - dodał.

Reklama

- Ten pokój jest owocem zwycięstwa miłości Boga nad złem, jest owocem przebaczenia - mówił Franciszek przed modlitwą Regina Coeli.

- Prawdziwy pokój, ten głęboki, pochodzi z doświadczenia miłosierdzia Bożego. Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona przez błogosławionego Jana Pawła II, który zamknął oczy na tym świecie w wigilię tego święta - przypomniał papież.

Pozdrowił uczestników porannej mszy odprawionej w kościele koło Watykanu z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. - Drodzy bracia i siostry, bądźcie posłańcami i świadkami miłosierdzia Bożego - wezwał.

Powiedział też, że zadaniem Kościoła jest przekazywanie ludziom przebaczenia grzechów i przyczynianie się w ten sposób do wzrostu Królestwa Miłości oraz "sianie pokoju w sercach, by umocnił się w relacjach, w społeczeństwie, w instytucjach".

- Miejmy i my więcej odwagi w niesieniu świadectwa wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa. Nie możemy bać się być chrześcijanami i żyć po chrześcijańsku - wskazał papież Franciszek.

Przypomniał, że w niedzielę po południu odprawi mszę w bazylice św. Jana na Lateranie z okazji formalnego przejęcia tej katedry biskupa Rzymu.

Podobnie jak dotychczas papież przemawiał wyłącznie po włosku i znów zakończył południowe spotkanie z wiernymi życząc "dobrego obiadu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje