Papież złożył na audiencji wiernym życzenia pogody ducha i pokoju

Podczas pierwszej w tym roku audiencji generalnej papież Franciszek życzył w środę wszystkim "pogody ducha i pokoju". Polakom podziękował za skierowane do niego życzenia świąteczne. Przed papieżem wystąpili artyści włoskiego cyrku.

Zwracając się podczas audiencji po włosku do obecnych na placu Świętego Piotra Polaków Franciszek powiedział: "Dziękując wam za wszystkie życzenia bożonarodzeniowe, jakie wraz z modlitwą nadesłaliście mi z Polski i ze wszystkich stron świata, z serca je odwzajemniam i proszę nowo narodzonego Pana o Jego błogosławieństwo dla was i dla waszych rodzin".

- Niech Jego łaska stale wam towarzyszy! - dodał w słowie do polskich pielgrzymów.

Reklama

Papież rozpoczął w środę serię katechez o sakramentach. W pierwszej z nich na temat chrztu podkreślił, że to na nim budowana jest wiara.

Mówił wiernym: "Może w nas narodzić się pytanie: czy chrzest jest naprawdę potrzebny, by żyć po chrześcijańsku i podążać za Jezusem? Czy to nie jest w gruncie rzeczy prosty obrządek, akt formalny Kościoła, by nadać imię dziecku?".

- Otóż chrzest nie jest formalnością, to akt, który głęboko dotyka naszej egzystencji. Dziecko ochrzczone i nieochrzczone to nie to samo - powiedział Franciszek. Dodał: "Wraz z chrztem jesteśmy zanurzani w największym akcie miłości w całej historii i dzięki niemu możemy żyć nowym życiem".

Zachęcił wiernych, by po powrocie do domu sprawdzili datę swego chrztu. - Zrobicie to? Nie słyszę entuzjazmu, ale ważne jest, by znać tę szczęśliwą datę - zauważył papież.

Zgodnie z tradycją na styczniową papieską audiencję przybyli artyści włoskiego cyrku: akrobaci, treserzy zwierząt, żonglerzy, klauni. Franciszek oklaskiwał ich występ, a po jego zakończeniu powiedział do wiernych: "Zuchy z nich, prawda?". Artystów cyrkowych nazwał "posłańcami radości i braterstwa".

Dowiedz się więcej na temat: papież | Chrzest | Franciszek | papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje