​Polscy kardynałowie zaproszą papieża do Polski

Kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz, którzy uczestniczyli w zakończonym wczoraj konklawe zapowiedzieli, że jutro w czasie spotkania z papieżem Franciszkiem zaproponują mu, by odwiedził Polskę w 2015 lub 2016 roku.

Okazją do spotkania miałyby być Światowe Dni Młodzieży, o których organizację w 2015 roku Polska się stara. Kardynał Stanisław Dziwisz uważa, że jest szansa na przyjazd papieża Franciszka.

"Przypuszczam, że papież nam tego nie odmówi, bo przecież był bardzo związany z Janem Pawłem II. To jest przecież człowiek Jana Pawła II" - powiedział kardynał Dziwisz polskim dziennikarzom w Rzymie.
Kardynał Kazimierz Nycz dodał, że papież mógłby przyjechać do Polski także w 2016 roku, kiedy to minie 1050 lat od czasu chrztu Polski.

Metropolita warszawski przypomniał w Rzymie, że w tysiąclecie chrztu w 1966 roku ówczesny papież nie mógł wziąć udziału w uroczystościach w Częstochowie.

"Byłoby wspaniałą rzeczą, gdyby móc nadrobić dług historii, kiedy to 50 lat temu tamci rządzący nie wpuścili Pawła VI i stał pusty fotel w Częstochowie. Byłoby to teraz wyrównanie tamtej zaległości historycznej" - dodał kardynał Nycz.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział dzisiaj, że papież Franciszek na pewno uwzględni Polskę w swoich planach zagranicznych. Lombardi zastrzegł jednak, że jest jeszcze za wcześniej, by móc planować papieskie podróże na następne lata.

Reklama


Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Nowy papież | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje