​Polscy kardynałowie zaproszą papieża do Polski

Kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz, którzy uczestniczyli w zakończonym wczoraj konklawe zapowiedzieli, że jutro w czasie spotkania z papieżem Franciszkiem zaproponują mu, by odwiedził Polskę w 2015 lub 2016 roku.

Okazją do spotkania miałyby być Światowe Dni Młodzieży, o których organizację w 2015 roku Polska się stara. Kardynał Stanisław Dziwisz uważa, że jest szansa na przyjazd papieża Franciszka.

"Przypuszczam, że papież nam tego nie odmówi, bo przecież był bardzo związany z Janem Pawłem II. To jest przecież człowiek Jana Pawła II" - powiedział kardynał Dziwisz polskim dziennikarzom w Rzymie.
Kardynał Kazimierz Nycz dodał, że papież mógłby przyjechać do Polski także w 2016 roku, kiedy to minie 1050 lat od czasu chrztu Polski.

Metropolita warszawski przypomniał w Rzymie, że w tysiąclecie chrztu w 1966 roku ówczesny papież nie mógł wziąć udziału w uroczystościach w Częstochowie.

"Byłoby wspaniałą rzeczą, gdyby móc nadrobić dług historii, kiedy to 50 lat temu tamci rządzący nie wpuścili Pawła VI i stał pusty fotel w Częstochowie. Byłoby to teraz wyrównanie tamtej zaległości historycznej" - dodał kardynał Nycz.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział dzisiaj, że papież Franciszek na pewno uwzględni Polskę w swoich planach zagranicznych. Lombardi zastrzegł jednak, że jest jeszcze za wcześniej, by móc planować papieskie podróże na następne lata.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Nowy papież | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje