Siedem milionów wpisów na Twitterze po wyborze papieża

Wybór nowego papieża był w środę wieczorem najważniejszym tematem na Twitterze. Jak poinformował operator tego portalu, od chwili, gdy już było wiadomo, że Jorge Mario Bergoglio jest nowym biskupem Rzymu, zarejestrowano ponad siedem milionów wpisów.

W punkcie kulminacyjnym użytkownicy Twittera dokonali w ciągu zaledwie jednej minuty ponad 130 tysięcy krótkich wpisów. Wiele osób, które były w Rzymie, zamieściło także na portalu aktualne zdjęcia sprzed Bazyliki św. Piotra.

Pierwszy tweet papieża Franciszka

Reklama

Jest już pierwszy wpis nowego papieża na Twitterze. Wkrótce po wyborze kardynała Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową na profilu @pontifex pojawił się wpis "Habemus Papam Franciscum", czyli "mamy papieża Franciszka".
Jako pierwszy Twittera zaczął używać jeszcze w ubiegłym roku papież Benedykt XVI. Następnego dnia po jego abdykacji wszystkiego wpisy Benedykta przeniesiono na archiwalne strony internetowe. Obecnie konto papieża liczy jeden nowy wpis.Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Nowy papież | Jorge Bergoglio

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje