Buddyści liczą, że nowy papież będzie kontynuował dialog

Liczymy, że nowy papież Franciszek będzie kontynuował dialog międzyreligijny i linię Jana Pawła II - powiedziała PAP wicesekretarz Polskiej Unii Buddyjskiej Daria Popłonyk.

Dodała, że buddyści obserwują wybór papieża, gdyż interesują się, w jakim kierunku pójdzie współpraca i rozwój dialogu międzyreligijnego.

Reklama

"W tej chwili jest przedwcześnie, by prognozować, jak te sprawy się potoczą. Biorąc pod uwagę informacje co do osobowości papieża, że jest skromny, otwarty na ludzi ubogich, z jakichś względów wykluczonych, można z pewnością powiedzieć, że w tych kwestiach będziemy podejmowali współpracę" - podkreśliła Popłonyk.

Dodała, że buddyści liczą nie tylko na kontynuację dialogu międzyreligijnego, ale na jego rozwój. "Mamy nadzieję, że nowy papież pójdzie linią Jana Pawła II, a nawet wejdzie na wyższy poziom" - powiedziała.

Zdaniem Popłonyk nie jest dużym zaskoczeniem, że nowy papież pochodzi z Ameryki Południowej. "Od jakiegoś czasu mówiło się, że papież powinien być spoza Europy" - dodała.

Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek, jest pierwszym w dziejach Kościoła papieżem z Ameryki Południowej.

Dowiedz się więcej na temat: Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy