Reklama

Reklama

Ks. Kloch: To człowiek pokory i głębokiej duchowości

​- Papież Franciszek jest człowiekiem niezwykle pokornym i skromnym, o głębokiej duchowości - podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. Przypomniał, że kard. Jorge Mario Bergoglio nominował Jan Paweł II.

"To wybór, który bardzo cieszy. Jest zwróceniem uwagi na kontynent szalenie żywy, jeżeli chodzi o wiarę, na którym bardzo wiele się dzieje. Ameryka Południowa jest dynamicznie rozwijającym się kontynentem. To także zwrócenie uwagi na misje" - powiedział ks. Kloch.

Reklama

"Patrzymy na ten wybór oczami wiary. Przy okazji widać, ile warte są spekulacje medialne dotyczące kandydatów na papieża. Kard. Bergoglio nie był wymieniany wśród tzw. papabile. Podobnie było z kard. Karolem Wojtyłą, kiedy był wybierany papieżem" - dodał.

W ocenie ks. Klocha papież Franciszek jest człowiekiem pokornym, o głębokiej duchowości.

"Po wyborze modlił się z wiernymi na pl. Św. Piotra, prosił ich o modlitwę, to było niezwykle" - powiedział rzecznik KEP.

"Franciszek z Asyżu w średniowieczu miał ogromny wpływ na Kościół przez swoją pokorę i ubóstwo" - podkreślił ks. Kloch, odnosząc się do imienia, które obrał nowy papież.


Dowiedz się więcej na temat: Jorge Borgoglio | Papież Franciszek I | Watykan | Nowy papież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje