"Spójrz na to, Polsko! Teraz i my mamy swojego papieża"

- Spójrz na to, Polsko! Teraz i my mamy swojego papieża. Pierwszy papież nie z Europy. Kardynał Bergoglio jest bardzo kontrowersyjny, jeśli chodzi o naszą rodzimą politykę - powiedział w rozmowie z INTERIA.PL Mati Iglatias z katedry studiów stosunków międzynarodowych w Buenos Aires.

Wybór kardynała Jorge Mario Bergoglio na Tron Piotrowy wywołał wiele emocji nie tylko w Europie, ale przede wszystkim w kraju, z którego pochodzi nowy papież. Wybór papieża Franciszka odbił się głośnym echem w całej Argentynie i to nie tylko wśród osób wierzących i związanych z Kościołem, ale również wśród tych, którzy otwarcie uważają się za niewierzących. Jedną z takich właśnie osób jest rozmówca INTERIA.PL Mati Iglatias.  

Reklama

- Wszyscy tu są bardzo podekscytowani, ponieważ to pierwszy papież z Ameryki Łacińskiej i pochodzi z Argentyny. Wielu zwraca uwagę na to, że to nie tylko papież z Ameryki Łacińskiej, ale w ogóle nie z Europy - stwierdził Iglatias. 

- Jego wybór jest dla nas bardzo ważny. Nie tylko ze względu na bycie Głową Kościoła, ale też dlatego, że jest przeciwnikiem argentyńskiego rządu. Rząd rujnuje nasze życie i demokrację, stąd też ten ogromny entuzjazm nie jest wyłącznie na tle religijnym. To ma dla Argentyńczyków tak duże znaczenie - również polityczne - jak dla was Polaków wybranie na papieża Karola Wojtyły - podsumował w rozmowie z INTERIA.PL Mati Iglatias. 

FORUM: Jaki będzie pontyfikat papieża Franciszka?

Akcja RMF FM: Złóż życzenia nowemu papieżowi!

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: papież

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje