Reklama

Reklama

Kardynał Antonio Canizares Llovera z Hiszpanii

Kardynał Antonio Canizares Llovera to jedna z najwybitniejszych postaci Kościoła hiszpańskiego. Jest jednym z trzech kardynałów z tego kraju biorących udział w konklawe, które ma wybrać następcę papieża Benedykta XVI.

Antonio Canizares od 2008 roku jest prefektem kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, co zdaniem obserwatorów z Watykanu świadczyło o wielkim zaufaniu Benedykta XVI do hiszpańskiego kardynała. Od 2002 do 2008 roku był prymasem Hiszpanii.

Urodził się 15 października 1945 roku. Od 1996 roku był arcybiskupem Grenady, później metropolitą Toledo, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Został kardynałem w 2006 roku na pierwszym konsystorzu zwołanym przez papieża Benedykta XVI.

Jest jednym z kardynałów otwarcie popierających i praktykujących celebrowanie eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, potocznie określanego jako msza trydencka.

Kardynał Canizares uważa, że jego rolą w Watykanie jest uczestnictwo w przywracaniu prawdziwego znaczenie liturgii i odnowienie jej ducha w Kościele. Uważa, że obecne, posoborowe celebrowanie liturgii pozostawia wiele do życzenia.

Kardynał Canizares studiował w seminarium w Walencji. Wykładał teologię na uniwersytecie w Salamance i w seminarium w Madrycie, kierował Instytutem Badań Religijnych i Katechezy w Madrycie.

Wchodził w skład kilku komisji Episkopatu Hiszpanii.

Dowiedz się więcej na temat: Antonio Canizares | papież | Watykan | papabile | Antonio Canizares Llovera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne