Reklama

Reklama

​Iran: 53 osoby zatrzymane za prowadzenie dżihadystycznych stron internetowych

Szef irańskiego oddziału policji ds. walki z zagrożeniami cybernetycznymi Kamal Hadianfar poinformował w poniedziałek o zatrzymaniu 53 osób pod zarzutem prowadzenia stron internetowych popierających dżihadystów z Państwa Islamskiego.

Wypowiedź funkcjonariusza cytowała prywatna irańska agencja Tasnim.

Reklama

Hadianfar dodał, że do większości zatrzymań doszło "w prowincjach w pobliżu obszarów granicznych". Nie określił jednak dokładnie tych miejsc.

W zeszłym miesiącu Teheran poinformował o rozbiciu, niedaleko granicy z Irakiem, siatki rekrutującej bojowników dla sunnickich organizacji dżihadystycznych. Grupa działała na terytorium zachodniej prowincji Kermanszah, gdzie mieszka duża populacja sunnickich Kurdów. W przeszłości dochodziło tam do wielu wystąpień przeciwko władzom centralnym w Teheranie. Większość mieszkańców Iranu to szyici.

W listopadzie Iran zapowiadał, że ostro zareaguje, jeśli bojownicy IS zbliżą się do jego granic na odległość mniejszą niż 40 km, zarówno od strony irackiej, jak i afgańskiej. Władze w Teheranie zaangażowały się wcześniej w konflikt syryjski po stronie władz w Damaszku i prezydenta Baszara el-Asada.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje