Schetyna: Polska w koalicji przeciw Państwu Islamskiemu

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna poinformował, że Polska weźmie udział w spotkaniu koalicji antyterrorystycznej przeciwko Państwu Islamskiemu.

Spotkanie zostało zwołano na zaproszenie Stanów Zjednoczonych. Szef polskiej dyplomacji powiedział, że Polska je przyjęła, ale żadnych deklaracji na razie nie składa.

"Zobaczymy, jaka będzie oferta i jakie zaproszenie. My jesteśmy zaangażowani w kwestie pomocy humanitarnej. Natomiast jeśli chodzi o wszystkie inne kwestie, szkoleniowe, czy innego wsparcia, to będziemy o tym rozmawiać. Czekamy na konkretną rozmowę i wtedy będziemy przygotowywać odpowiedź na nią już w Warszawie" - powiedział Grzegorz Schetyna.

Już wcześniej minister obrony Tomasz Siemoniak mówił, że rząd nie przewiduje udziału polskich żołnierzy w operacji wojskowej.

O utworzenie jak najszerszej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu Stany Zjednoczone zabiegają od kilku miesięcy. Z apelem do sojuszników w tej sprawie Waszyngton zwrócił się podczas wrześniowego szczytu w walijskim Newport.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy